www.radio-n.com

Програма “Історія вчить”

У цьому випуску програми говоримо про складні виміри історичної драми,причини та наслідки Гайдамаччини, а також Коліївщину. Відділяємо факти від міфів з громадським діячем та Почесним краєзнавцем України Євгеном Букето.

 

Одним із проявів прагнення українців до волі й власної ідентичності стало Норильське повстання 1953 року. Це був перший спільний інтернаціональний крок до руйнування комуністичної концтабірної системи. Про цю подію говоримо з кандидаткою історичних наук та співробітницею Українського інституту національної пам’яті Лесею Бондарук.

 

 

Про свято героїв, яке незабаром відзначитимемо у розмові з істориком М. Посівничем.

 

 

 

Спеціально до 149 річниці від дня народження майстра експресіоністичної новели та громадського діяча Василя Стефаника. Сторінками життя корифея – у розмові з Якимом Гораком. Болючу, проте актуальну, новелу «Сини» дарує народний артист України Святослав Максимчук.

 

 

 

У День пам’яті та примирення до 75-річчя завершення Другої світової війни редакція радіо «Незалежність» підготувала ефір в рамках програми «Історія вчить» з Юлією Бокатенко. Розмовляємо про сучасні погляди на події Другої світової війни, демократію й тоталітаризм з істориком та громадським діячем Миколою Посівничем, а про трагедію власного села – з вуст народного артиста України Святослава Максимчука.

 

Говорити про такі страшні події як Чорнобильська катастрофа складно, але необхідно. Це саме той випадок, коли замовчування інформації просто неприпустиме. Подробиці аварії на Чорнобильській станції у програмі “Історія вчить”.

 

Про Великодні традиції. Цьогоріч Великдень ми відзначили в нових умовах, адже, карантин вніс у святкування свої корективи. Як відбулось відзначення світлого свята у львівських храмах, як вплинув карантин на обряди не лише великодні – Юлія Бокатенко розпитала у отця Тараса Фітьо.

 

 

Сьогодні у програмі “Історія вчить” знову про Ліну Костенко. Гість нашої студії – український поет, прозаїк Петро Шкраб’юк.

 

 

Про видатну Ліну Костенко у розмові зі Святославом Максимчуком.

 

 

Цього тижня українці відзначають 206 річницю від Дня народження генія української літератури та батька нашої нації – Тараса Григоровича Шевченка. Шевченко давно став у народній свідомості символом українського національного духу. Його творчість та нескорений образ борця протягом століть надихають українських патріотів на боротьбу за майбутнє країни.

 

 

9 березня 2020 року Україна буде відзначати 206 років від Дня народження Кобзаря – Тараса Шевченка. З одного боку – революційний, а з іншого – спокійний та витончений. Крізь призму постаті Шевченка говоримо у програмі “Історія вчить” з Богданом Тихолозом.

 

 

Про видатну Лесю Українку сьогодні у програмі “Історія вчить”.

 

 

Під час Революції Гідності понад сотня людей загинули від куль, побиття або відійшли у вічність пізніше від отриманих на Майдані поранень. Їх назвали Героями Небесної сотні. Пам’ятний День Героїв Небесної Сотні встановлено указом Президента України Петра Порошенка «Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні». Їхні імена та назву “імені Героїв Небесної сотні” надали вулицям у Києві та на батьківщині героїв. Президентом України було ініційовано й затверджений Верховною Радою України заснування Ордену Героїв Небесної Сотні. Щоб віддати належну шану учасникам Революції Гідності та вшанувати пам’ять полеглих, радіо «Незалежність» ,в рамках програми «Історія вчить» , проведе розмову з істориком, директором Національного музею-меморіалу жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лоцького» Русланом Забілим та громадським активістом, істориком, учасником подій на Майдані та АТО Тарасом Гривулом.

 

 

 

 У програмі “Історія вчить” про українського військового діяча, політика, дипломата, поета, австрійського архікнязя династії Габсбурґів, полковника Легіону Українських Січових Стрільців Василя Вишиваного

 

 

Про початок зародження українського націоналістичного руху. Гості – історики М.Посівнич та В.Муравський

 

Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в Google Buzz
Опубликовать в LiveJournal

Нові записи | New entries

Нові коментарі | New commentsРадіо "Незалежність" @ 2021 Всі права захищені.